0
(0)

Dëshironi të rezervoni një turne me helikopter?

Zbuloni të gjitha turnet e disponueshme me helikopter, çmimet, zbritjet, oraret, kohëzgjatja, helipadat e nisjes, kufizimet e peshës, etj., përpara se të rezervoni kohën tuaj në ajër.

Nju Jork

Turne me helikopter ne Nju Jork
Imazhi: Lisa-Blue / Getty

Ka tre mënyra për të parë Nju Jorkun - me rrugë, ujë dhe ajër. Mënyra më e mirë, sigurisht, është eksplorimi Nju Jork nga një helikopter dhe ndjen nxitimin e adrenalinës. Nga lart, ju mund të shihni të gjitha monumentet kryesore të qytetit të Nju Jorkut, për të mos përmendur përballjen ballë për ballë me Statujën e Lirisë.

San Francisko

Turne me helikopter ne San Francisko
Lisa-Blu / Getty Images

San Francisko ofron pamje fantastike për ata që janë të gatshëm të lidhin rripin e sigurimit dhe të shkojnë në një turne me helikopter. Për të eksploruar më së miri monumentet si Ura Golden Gate, ishulli Alkatraz dhe Zona e Gjirit, rezervoni një Turne me helikopter në San Francisko

Los Angjelos

Turne me helikopter mbi Los Anxhelos
Image: Orbicair.com

Një festë në vendin e të famshëmve nuk mund të jetë e plotë pa një Turne me helikopter në Los Anxhelos. Ka kaq shumë për të parë në LA – shëtitja e famës, Universal Studios, Bulevardi i Hollivudit, Sunset Strip, Shenja e Hollivudit, etj., dhe të gjitha duken më mirë nga lart në ajër.

Miami

Turne me helikopter në Miami
Image: Graylinemiami.com

Ka kaq shumë për të parë në Miami - Miami Beach, Art Deco Historic District, South Beach, Everglades National Park, Bayside Marketplace, Key Biscayne, etj. Por ka një emocion më të madh në shikimin e gjithë kësaj nga ajri. Shkoni përpara, rezervoni një turne me helikopter mbi Miami.

Grand Canyon

Turne me helikopter të Grand Canyon
Image: Maverickhelicopter.com

Turne me helikopter në Grand Canyon është një nxitim i madh i adrenalinës që të gjithë duhet ta përjetojnë të paktën një herë në jetën e tyre. Ju fluturoni nëpër qiejt piktoreskë të shkretëtirës dhe përjetoni nga lart Kanionin me anë të pjerrët të gdhendur nga lumi Kolorado në Arizona.

Hawaii

Turne me helikopter ne Hawaii
Image: Bluehawaiian.com

Meqenëse shumica e monumenteve natyrore në Hawaii janë të paarritshme nga toka, a turne me helikopter në Hawaii është mënyra më e mirë për të parë pyjet e harlisur të shiut, ujëvarat kaskadë, plazhet me rërë të bardhë dhe me rërë të zezë, malet vullkanike, krateret dhe shkëmbinjtë masivë të detit.

Las Vegas

Pamje ajrore e Las Vegas
Imazhet DAPA

Ka shumë mënyra për të eksploruar Las Vegas - me shëtitje, makinë ose autobus. Megjithatë, mënyra më e mirë është të shohësh Las Vegas nga një helikopter, lart ne qiell. Turistëve u pëlqen të ngrihen pas errësirës dhe të shijojnë shkëlqimin e dritave neoni në Las Vegas Strip.

Seattle

Hidroavioni që ngrihet nga Liqeni Uashington
Phil Augustavo / Getty Images

Edhe pse ka turne me helikopter, Udhëtime me hidroavion në Seattle janë më të njohura. Përveç qytetit të Seattle, këto turne me hidroavion ju ndihmojnë gjithashtu të eksploroni vargmalet madhështore malore Olimpike dhe Kaskadë dhe malin befasues Rainier.

Çikago

Helikopter mbi qytetin e Çikagos
Image: Helichicago.com

Çikago është e njohur për ndërtesat e saj madhështore - rrokaqiejt e saj kanë ndihmuar në formimin e arkitekturës amerikane. Nëse dëshironi të shijoni pamjet ajrore dhe horizontin magjepsës të qytetit me erë, është mirë të rezervoni një turne me helikopter në Çikago.

Orlando

Pamje e Orlandos nga helikopteri
Image: Maxflightheli.com

Ka shumë mënyra për ta eksploruar atë, por një turne me helikopter në Orlando është mënyra më e mirë për të parë Qytetin e Parqeve Tematike. Turistët janë të ndarë në mënyrë të barabartë në atë që është më mirë - një ditë ose një natë turne me helikopter në OrlandoParqet Tematike të 's.

Nashville

Pamje ajrore e Nashville me helikopter
Kruck20 / Getty Images

Nashville, Tenesi, ka një nga horizontet më të mrekullueshme në vend. Vendasit dhe vizitorët njësoj pëlqejnë të rezervojnë turne me helikopter mbi Nashville për t'u ngjitur në qiell dhe për të marrë një perspektivë nga sytë e shpendëve të qytetit muzikor.

Sedona

Turne me helikopter ne Sedona
Image: Guidanceair.com

Ka shumë mënyra për të eksploruar bukurinë e pabesueshme të shkretëtirës së Sedona, Arizona. Turistët mund të bëjnë një shëtitje, të ngasin një makinë ose të rezervojnë një turne me autobus, por a Turne me helikopter në Sedona është mënyra më e mirë për të parë peizazhin shkëmbor të kuq. 

Baltimore

Turne me helikopter mbi Baltimore
Maarten van den Heuvel / Pexels

Baltimore ofron pamje fantastike për ata që janë të gatshëm të lidhin rripin e sigurimit dhe të shkojnë në një turne me helikopter. Nëse dëshironi të shijoni disa nga pamjet më të mira të qytetit, shikoni jo më larg se një Turne me helikopter mbi Baltimore.

Fort Lauderdale

Pamje ajrore e Fort Lauderdale
ThePalmer / Getty Images

Në një Turne me helikopter në Fort Lauderdale, vizitorët mund të shohin monumentet kryesore, plazhet, jetën e egër në ujë dhe horizontin e Fort Lauderdale, Miami dhe Key Biscayne nga një këndvështrim tjetër. E gjithë kjo përveç rritjes së adrenalinës.

Lake Tahoe

Turne me helikopter mbi liqenin Tahoe
Image: Abraham Osorio

Liqeni Tahoe është blu kobalti dhe konsiderohet gjerësisht një nga vendet më të bukura në botë. Ky atraksion natyror merr rreth njëzet milionë turistë në vit, disa prej të cilëve vendosin ngrihu me një helikopter për të parë liqenin Tahoe me gjithë bukurinë e saj. 

Kauai, Havai

Udhëtime me helikopter në ishullin Kauai
Image: Bluehawaiian.com

Më shumë se 70% e ishullit Kauai është i paarritshëm me rrugë, dhe siç do ta kishte fat, janë këto pjesë ku ekzistojnë pamjet më mahnitëse. Nuk është çudi a turne me helikopter në Kauai është mënyra më e mirë për të parë ishullin Hawaiin, i njohur gjithashtu si 'Ishulli i Kopshtit'. 

Çimento portland

Turne me helikopter në Portland, Oregon
Image: Hillsboroaviation.com

Portland është qyteti më i madh i Oregonit dhe qëndron në lumenjtë Columbia dhe Willamette, nën hijen e malit Hood të mbuluar me borë. Si rezultat, udhëtimet ajrore janë mjaft të njohura në Portland. Në varësi të asaj që dëshironi të shihni, rezervoni a helikopter ose një turne me aeroplan në Portland

Vancouver

Udhëtime me aeroplan në Vankuver
Image: Vancouverislandair.com

Fluturimet me aeroplanë janë mënyra më e mirë për të eksploruar malet e mrekullueshme dhe bregdetin e gjerë që rrethon qytetin e mrekullueshëm kanadez. Shumë miqësore me buxhetin Turne me aeroplan mbi Vankuver janë në dispozicion për ata që duan të fluturojnë mbi qytet.

Uluru

Turne me helikopter në Uluru
Image: Australianët.udhëzues

Shkëmbi Ayers (i quajtur lokalisht Uluru) është një monolit ikonë në zemër të Australisë. Kur ti rezervoni një turne me helikopter në Ayers Rock, ju e shihni këtë atraksion turistik, një mrekulli gjeologjike, pikë referimi kulturore dhe vend të shenjtë nga komoditeti i vendit tuaj. 

Cape Town

Turne me helikopter në Portland, Oregon
Image: Hillsboroaviation.com

Turistët që kanë qenë në një Udhëtim me helikopter në Cape Town besoni se terreni i qytetit është i përsosur për një udhëtim me helikopter. Brenda 20 minutash, mund të ngriheni dhe të përjetoni disa nga malet më spektakolare në botë, vijën bregdetare, plazhet dhe horizontin e qytetit.

Turne në Zelandën e Re

Turne me helikopter në Milford Sound
Image: Flynz.co.nz

Në Zelandën e Re, turistëve u pëlqen të eksplorojnë me helikopter akullnajën Franz Josef, Fox Glacier, Mount Cook, Milford Sound etj. Shumica e turne me helikopter në Zelandën e Re niset nga Queenstown, Kryeqyteti i Aventurave të Botës.

Turne në Japoni

Turne me helikopter në malin Fuji
Image: Remotelands.com

Kur është fjala për turne me helikopter në Japoni, Tokio, Yokohama dhe Osaka kryesojnë rrugën për shkak të pamjeve magjepsëse të horizontit të tyre dhe mrekullive natyrore aty pranë. Shumë prej tyre gjithashtu duan të marrin një fluturim për të parë malin Fixhi nga ajri. 

Udaipur

Turne me helikopter në Udaipur
Imazhi: Iannomadav / Getty

Udaipur njihet edhe si Qyteti i Liqeneve dhe është një nga qytetet më të bukura dhe romantike të Indisë. A turne me helikopter në Udaipur është mënyra më e mirë për të eksploruar liqenet, tempujt, kalatë dhe pallatet mahnitëse të këtij qyteti shumëngjyrësh dhe për ta bërë vizitën tuaj të paharrueshme.

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!