Сакате да резервирате турнеја со хеликоптер?

Дознајте ги сите достапни тури со хеликоптер, цени, попусти, временски распореди, времетраење, хелиодроми за поаѓање, ограничувања на тежината итн., пред да резервирате време во воздух.

Њујорк

Хеликоптерска турнеја во Њујорк
Слика: Лиза-Блу / Гети

Постојат три начини да се види Њујорк - по пат, вода и воздух. Најдобар начин, се разбира, е истражување Њујорк од хеликоптер и чувство на наплив на адреналин. Од високо, можете да ги видите сите главни знаменитости на Њујорк, а да не зборуваме за соочување лице в лице со Статуата на слободата.

Големиот Кањон

Тури со хеликоптер на Големиот Кањон
Слика: Maverickhelicopter.com

хеликоптерска обиколка на Големиот Кањон е голем адреналин наплив на секој што мора да го доживее барем еднаш во својот живот. Се вивнувате низ живописното пустинско небо и го доживувате одозгора стрмниот кањон издлабен од реката Колорадо во Аризона.

# Тури со хеликоптери над јужниот раб
# Турнеи со хеликоптери над Западен Рим
# Од Лас Вегас до Гранд Кањон со хеликоптер
# Воздушна обиколка на Гранд Кањон на зајдисонце
# Патувања до браната Хувер со хеликоптер

Хаваи

Турнеја со хеликоптер на Хаваи
Слика: Bluehawaiian.com

Бидејќи повеќето природни знаменитости на Хаваи се недостапни по копно, а хеликоптерска турнеја на Хаваи е најдобриот начин да се видат бујните дождовни шуми, каскадните водопади, плажите со бел и црн песок, вулканските планини, кратерите и огромните морски карпи.

# Хеликоптерски тури во Биг Ајленд
# Хеликоптерски тури над Кауаи
# Хеликоптерски тури на островот Оаху
# Воздушни обиколки на Мауи
# Хеликоптер тури од Хонолулу
# Хеликоптерски тури од Кона
# Чапер тури од Лихуе

Торонто

Хели тури во Торонто
Слика: Northamericatravelservice.com

Торонто, енергичната и мултикултурна метропола на Канада, нуди мноштво активности и атракции за секого. Преземање на а Возење со хеликоптер во Торонто обезбедува уникатна и воодушевувачка перспектива на градот, принудувајќи ве да ја цените неговата пространост и убавина.

# Ноќна хеликоптерска обиколка на Торонто
# Хеликоптерска турнеја од Торонто до Нијагарините водопади
# Романтична турнеја со хеликоптер во Торонто
# Турнеја со хеликоптери во Нијагарините водопади од Онтарио
# Трошоци за турнеја со хеликоптери во Нијагарините водопади

Алјаска

Тури со хели на Алјаска
Слика: TravelAlaska.com

Алјаска е земја на суровата дивина, високи планини, огромни глечери и нескротлива убавина. А хеликоптерска турнеја на Алјаска ве води преку огромни ледени полиња, глечери, тиркизни реки, фјордови, долини, проѕирни карпи, густи шуми и многу повеќе.

# Тури за пешачење со хели на глечерот Алјаска
# Тури со хеликоптери над Енкориџ, Алјаска
# Тури со хеликоптери со санки за кучиња во Алјаска
# Тури со хеликоптери над Денали, Алјаска
# Тури со хеликоптери во Кечикан, Алјаска
# Хеликоптерски тури во Севард, Алјаска

Дубаи

Дубаи хеликоптер турнеја
Слика: thrillophilia.com

Дубаи, град со својот раскошен хоризонт, вештачки чуда и живописна култура, блеска со луксуз и иновации. А Турнеја со хеликоптер во Дубаи е неспоредлива активност која ви овозможува да ја искусите оваа модерна земја на чудата.

# Тури со приватни хеликоптери во Дубаи
# Романтични тури со хеликоптери во Дубаи

Сан Франциско

Турнеја со хеликоптер во Сан Франциско
Lisa-Blue / Getty Images

Сан Франциско нуди фантастични глетки за оние кои се подготвени да го врзат појасот и да одат на турнеја со хеликоптер. За најдобро да ги истражите знаменитостите како мостот Голден Гејт, островот Алкатраз и областа залив, резервирајте хеликоптерска турнеја на Сан Франциско

Лисабон

Лисабонски хели тури
Слика: Livingtours.com

Лисабонски тури со хеликоптери ве однесе над главниот град на Португалија, место кое беспрекорно го комбинира богатото историско минато со модерната урбана живост. Прекрасната архитектура, прекрасните пејзажи и волшебната култура го направија градот една од најдобрите дестинации за патниците ширум светот. 

# Тури со приватни хеликоптери во Лисабон

Рио де Жанеиро

Тури со хеликоптери во Рио де Жанеиро
Слика: tripadvisor.com

Тури со хеликоптери во Рио де Жанеиро се најдобриот начин да се истражи градот во сета негова бразилска слава каде што можете да ги видите неговите светски познати знаменитости, волшебните пејзажи и живописните глетки. Допрените плажи, бујните дождовни шуми и иконите знаменитости како Христос Спасителот оживуваат додека ги гледате од воздушен агол.

# Тури со приватен хеликоптер во Рио де Жанеиро

Лос Анџелес

Турнеја со хеликоптер над Лос Анџелес
Слика: Orbicair.com

Празникот во земјата на славните не може да биде целосен без а хеликоптерска турнеја на Лос Анџелес. Има толку многу да се види во Лос Анџелес – прошетката на славните, студиото Универзал, булеварот Холивуд, Сансет Стрип, Холивудскиот знак итн., и сите тие изгледаат подобро од високо во воздухот.

Мајами

Хеликоптерски тури во Мајами
Слика: Graylinemiami.com

Има толку многу да се види во Мајами - Мајами Бич, Арт Деко Историски Дистрикт, Саут Бич, Националниот парк Еверглејдс, Бејсајд Пазар, Ки Бискејн итн. Но, има поголема возбуда во гледањето на сето ова од воздух. Само напред, закажете турнеја со хеликоптер над Мајами.

Лас Вегас

Воздушен поглед на Лас Вегас
DAPA слики

Постојат многу начини да го истражите Лас Вегас - со пешачење, автомобил или автобус. Сепак, најдобриот начин е да се види Лас Вегас од хеликоптер, високо на небото. Туристите сакаат да полетаат откако ќе се стемни и да уживаат во сјајот на неонските светла на Лас Вегас Стрип.

Сиетл

Хидроавион полетува од езерото Вашингтон
Фил Аугуставо / Getty Images

Иако има тури со хеликоптери, Турнеи со хидроавион во Сиетл се попопуларни. Покрај градот Сиетл, овие тури со хидроавион исто така ви помагаат да ги истражите величествените олимписки и Каскадни планински масиви и воодушевувачката планина Рение.

Рејкјавик

Тури со хеликоптери во Рејкјавик
Слика: tripadvisor.com

Тури со хеликоптери во Рејкјавик ја исполнува вашата желба да ги истражувате етеричните исландски пејзажи, разновидните геолошки карактеристики и хипнотизирачките природни чуда. Подгответе се да ве преплави бран на возбуда додека ја доживувате вистинската суштина на градот.

Барселона

Хеликоптерски тури во Барселона
Слика: Bcn.travel.com

Популарна по својата неверојатна европска архитектура, медитеранското крајбрежје и еден од врвните фудбалски клубови во светот наречен ФК Барселона, Барселона со своите раздвижени улици и иконски знаменитости може да се истражат на уникатен начин - Хеликоптерска турнеја во Барселона.

Чикаго

Хеликоптер над градот Чикаго
Слика: Helichicago.com

Чикаго е познат по своите прекрасни градби - неговите облакодери помогнаа да се обликува американската архитектура. Ако сакате да уживате во воздушните погледи и фасцинантниот хоризонт на Ветровитиот град, најдобро е да резервирате хеликоптерска турнеја на Чикаго.

Орландо

Поглед на Орландо од хеликоптер
Слика: Maxflightheli.com

Има многу начини да го истражите, но хеликоптерската обиколка на Орландо е најдобриот начин да го видите Градот на тематските паркови. Туристите се подеднакво поделени на она што е подобро - дневно или ноќно време хеликоптерска турнеја на ОрландоТематски паркови на.

Нешвил

Воздушен поглед на Нешвил со хеликоптер
Kruck20 / Getty Images

Нешвил, Тенеси, има една од најпрекрасните хоризонти во земјата. Локалните жители и посетителите сакаат да резервираат турнеи со хеликоптер над Нешвил да се качи на небото и да добие перспектива од птичја перспектива на Музичкиот град.

Седона

Хеликоптерска турнеја во Седона
Слика: Guidanceair.com

Постојат многу начини да се истражи неверојатната пустинска убавина на Седона, Аризона. Туристите можат да пешачат, да возат автомобил наоколу или да резервираат патување со автобус, но a хеликоптерска обиколка на Седона е најдобриот начин да се види пејзажот со црвена карпа. 

Балтимор

Турнеја со хеликоптер над Балтимор
Мартен ван ден Хевел / Пексели

Балтимор нуди фантастични глетки за оние кои се подготвени да го врзат појасот и да одат на турнеја со хеликоптер. Ако сакате да доживеете некои од најдобрите глетки од птичја перспектива на градот, не гледајте подалеку од а турнеја со хеликоптер над Балтимор.

Форт Lauderdale

Воздушен поглед на Форт Лодердејл
ThePalmer / Getty Images

На хеликоптерска турнеја на Форт Лодердејл, посетителите можат да ги видат главните знаменитости, плажите, дивиот свет во водата и хоризонтот на Форт Лодердејл, Мајами и Ки Бискејн од поинаква перспектива. Сето ова покрај напливот на адреналин.

Лејк Тахо

Хеликоптерски тури над езерото Тахо
Слика: Абрахам Осорио

Езерото Тахо е кобалтно сино и нашироко се смета за едно од најубавите места во светот. Оваа природна атракција добива околу дваесет милиони туристи годишно, од кои некои се одлучуваат за тоа полетајте со хеликоптер за да го видите езерото Тахо во сета своја убавина. 

Кауаи, Хаваи

Тури со хеликоптер на островот Кауаи
Слика: Bluehawaiian.com

Повеќе од 70% од островот Кауаи е непристапен по пат, а како среќа, токму овие делови постојат најпрекрасните глетки. Не е ни чудо а хеликоптерска турнеја на Кауаи е најдобриот начин да се види островот Хаваи, познат и како „Гарден остров“. 

Портланд

Хеликоптерски тури во Портланд, Орегон
Слика: Hillsboroaviation.com

Портланд е најголемиот град во Орегон и се потпира на реките Колумбија и Виламет, во сенката на планината Худ покриена со снег. Како резултат на тоа, воздушните тури се прилично популарни во Портланд. Во зависност од тоа што сакате да видите, резервирајте a хеликоптер или авионска турнеја во Портланд

Ванкувер

Хидроавион Тури во Ванкувер
Слика: Vancouverislandair.com

Летовите со хидроавион се најдобриот начин за истражување на прекрасните планини и огромниот брег кој го опкружува прекрасниот канадски град. Многу буџетски Тури со хидроавион над Ванкувер се достапни за оние кои сакаат да летаат над градот.

Улуру

Хеликоптерска обиколка на Улуру
Слика: Австралија.водич

Ајерс Рок (локално наречен Улуру) е иконски монолит во срцето на Австралија. Кога ти закажете турнеја со хеликоптер на Ајерс Рок, ја гледате оваа туристичка атракција, геолошко чудо, културно обележје и свето место од удобноста на вашето седиште. 

Кејп Таун

Хеликоптерски тури во Портланд, Орегон
Слика: Hillsboroaviation.com

Туристите кои биле на а Возење со хеликоптер во Кејп Таун верувајте дека теренот на градот е совршен за возење со хеликоптер. Во рок од 20 минути, може да се полета и да се доживее некои од најспектакуларните планини во светот, крајбрежјето, плажите и хоризонтот на градот.

Нов Зеланд

Турнеја со хеликоптер до Милфорд Саунд
Слика: Flynz.co.nz

Во Нов Зеланд, туристите сакаат да ги истражуваат глечерите Франц Јозеф, Глечерот Фокс, Маунт Кук, Милфорд Саунд итн., со хеликоптер. Повеќето од хеликоптерски тури во Нов Зеланд полетување од Квинстаун, авантуристичката престолнина на светот.

Јапонија

Хеликоптерска обиколка на планината Фуџи
Слика: Remotelands.com

Кога станува збор за хеликоптерски тури во Јапонија, Токио, Јокохама и Осака предничат поради фасцинантните погледи на нивниот хоризонт и природните чуда во близина. Многу од нив, исто така, сакаат да земат лет за да ја видат планината Фуџи од воздух. 

Udaipur

Хеликоптерски тури во Удаипур
Слика: Ианомадав / Гети

Удаипур е познат и како Град на езерата и е еден од најубавите и најромантичните градови во Индија. А хеликоптерска турнеја на Удаипур е најдобриот начин да ги истражите прекрасните езера, храмови, тврдини и палати на овој шарен град и да ја направите вашата посета незаборавна.

Сао Паоло

Воздушен поглед на Сао Паоло
Слика: canva.com

Искусете го живиот град Сао Паоло од сосема нова перспектива со a хеликоптерска турнеја на Сао Паоло. Овие тури нудат единствена можност да се издигнете над раздвижената бразилска метропола, обезбедувајќи неверојатен поглед на неговата разновидна архитектура, распространети паркови и иконски знаменитости.

# Романтични тури со хеликоптери во Сао Паоло

Буенос Аирес

Буенос Аирес
Слика: canva.com

Буенос Аирес, раздвижениот главен град на Аргентина, е спој на историски шарм и модерна софистицираност. А турнеја со хеликоптер во Буенос Аирес нуди уникатна гледна точка за гледање на нејзините разновидни паркови, елегантни булевари и треперливата Рио де ла Плата.

Сантијаго

Сантијаго, Чиле
Слика: canva.com

Откријте го Сантијаго од возбудлива перспектива со a турнеја со хеликоптер во Сантијаго, авантура која нуди уникатен и воодушевувачки поглед на оваа живописна чилеанска престолнина. Како што се вивнувате над градот, ќе добиете поглед од птичја перспектива на различниот пејзаж на Сантијаго, комбинирајќи ги модерните урбани структури со прекрасни природни заднини.

Хелсинки

Хели тури во Хелсинки
Слика: canva.com

Откријте го Хелсинки како никогаш досега со возбудлива тура со хеликоптер. Нудејќи поглед од птичја перспектива на живиот главен град на Финска, а хеликоптерска обиколка на Хелсинки претставува уникатна перспектива на градскиот спој на модерна архитектура и природна убавина.

Берн

Воздушен поглед на Берн
Слика: canva.com

на хеликоптерска обиколка на Берн ја нуди прекрасната убавина на Швајцарија од единствена гледна точка. Ова возбудливо искуство ве води да се искачите над иконските знаменитости на Берн, нудејќи неспоредлив поглед на неговата историска архитектура помешана со бујни, природни пејзажи.

Виена

Тури со хеликоптери во Виена
Слика: canva.com

на хеликоптерска турнеја на Виена нуди единствена перспектива на историскиот главен град на Австрија. Овие тури обезбедуваат поглед од птичја перспектива на најпознатите знаменитости во Виена, вклучувајќи ја величествената палата Шенбрун, високата катедрала Свети Стефан и мирната река Дунав.

Лондон

Лондон хели турнеја
Слика: canva.com

Започнете на незаборавно патување над еден од најпознатите светски градови со а хеликоптерска обиколка на Лондон. Ова возбудливо искуство нуди уникатна перспектива на историските знаменитости на Лондон и пејзажите кои го одземаат здивот.

Фиренца

Тури со хели во Фиренца
Слика: canva.com

на хеликоптерска обиколка на Фиренца нуди хармоничен спој на урбана убавина и рурален шарм, прикажувајќи ги ридовите и лозјата што го опкружуваат градот. Овие тури со хеликоптери се грижат за низа преференции, од кратки, живописни летови до подолги екскурзии.

Венеција

Воздушни тури во Венеција
Слика: canva.com

на Нуди хеликоптер обиколка на Венеција неверојатна перспектива на славниот град, познат по своите сложени водни патишта, историска архитектура и романтичен амбиент. Хеликоптерската турнеја во Венеција обично започнува со удобен и краток транзит од главниот град до блискиот хелиодром.

Кисимми

Турнеја со хеликоптер Kissimmee
Слика: maxflightheli.com

на хеликоптерска турнеја на Кисими е единствена можност да се види убавината и возбудата на Централна Флорида од воздушна точка. Турнејата со хеликоптер во Кисими не е само разгледување на знаменитостите; тоа е авантура која нуди единствена перспектива на централна Флорида.

Порто

Разглед на реката Порто и Дуро
Слика: Canva

на хеликоптерска обиколка на Порто нуди уникатна перспектива на различните пејзажи на Порто, беспрекорно комбинирајќи ги модерните урбани структури со античката архитектура, сите заедно поврзани со величествената река Дуро.

Квебек Сити

Тура со хеликоптер на градот Квебек
Слика: tripadvisor.com

на хеликоптерска турнеја на градот Квебек е единствена можност да се види на историската убавина и природната елеганција на овој канадски скапоцен камен од небото. Хеликоптерската турнеја варира во времетраење, често се движи од 15 до 30 минути.

Мексико Сити

Хеликоптерска турнеја во Мексико Сити
Слика: Kayak.com

на хеликоптерска турнеја на Мексико Сити Ве поканува да бидете сведоци на распространетиот градски пејзаж, кој опфаќа антички знаменитости, модерни облакодери и бујни зелени површини, сето тоа од удобноста на хеликоптер.

Њу Џерси

Вкусот на турнеја со хеликоптер во Њујорк
Слика: Lady-Photo / Getty Images

на хеликоптерска турнеја на Њу Џерси е возбудлива авантура која нуди ексклузивна перспектива на богатата таписерија на Њу Џерси, од неговите раздвижени урбани центри до спокојната убавина на неговите крајбрежни и рурални области.

Савана

Турнеја со хеликоптер во Савана со опции
Слика: Travelocity

на хеликоптерска турнеја на Савана нуди неспоредлив поглед на историските улици на Савана, бујните зелени паркови и меандрираните реки, сето тоа од уникатната гледна точка на небото.

Бостон

Бостон хеликоптер турнеја со опции
Слика: Експедија

на хеликоптерска турнеја на Бостон обезбедува извонреден начин да се доживее еден од најстарите градови во Америка, прикажувајќи ги неговите иконски знаменитости и живописната убавина одозгора.